Mikołaj Dubiel
psycholog, psychoterapeuta
Ukończyłem psychologię na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W trakcie studiów kształciłem się w ramach ścieżki specjalizacyjnej z psychologii klinicznej oraz psychologii sądowej.
Aktualnie, w Szkole Psychoterapii Gestalt w Krakowie, realizuję 4-letni program przygotowujący mnie do wykonywania zawodu psychoterapeuty. Program Szkoły zgodny jest z wymaganiami European Association for Gestalt Therapy (EAGT) oraz European Association for Psychotherapy (EAP).
W pracy terapeuty kluczowy element stanowi dla mnie autentyczny kontakt z drugim człowiekiem. Jestem przekonany, że relacja terapeutyczna jest najważniejszym czynnikiem leczącym.
Moje doświadczenie zawodowe związane jest z pracą z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Od kilku lat współpracuję z Centrum Ventura oraz Fundacją FASTRYGA, w których zajmuję się diagnozą oraz terapią dzieci z zaburzeniami ze Spektrum Poalkoholowych Wrodzonych Zaburzeń Rozwojowych (FASD) i ich rodzin. Jestem także psychologiem w szkole z oddziałami integracyjnymi, gdzie prowadzę zajęcia indywidualne dla młodzieży z autyzmem, zespołem Aspergera, innymi zaburzeniami rozwoju psychologicznego oraz zaburzeniami zachowania i emocji.
Ukończyłem szkolenia z Racjonalnej Terapii Zachowania, prowadzenia Treningu Umiejętności Społecznych (TUS), a także kursy pozwalające mi na korzystanie z następujących narzędzi diagnostycznych: 4-cyfrowy Kwestionariusz Diagnostyczny FASD, Karty Oceny Rozwoju Psychoruchowego (KORP), Karty Oceny Zachowania i Emocji (KOZE). W celu zapewnienia jak najlepszej opieki nieustannie uczestniczę w szkoleniach oraz konferencjach naukowych mających na celu podniesienie moich kwalifikacji oraz rozwój kompetencji.
W pracy terapeuty kluczowy element stanowi dla mnie autentyczny kontakt z drugim człowiekiem. Jestem przekonany, że relacja terapeutyczna jest najważniejszym czynnikiem leczącym. Towarzyszę w procesie uświadamiania potrzeb, lepszego rozumienia siebie, w przekraczaniu własnych ograniczeń, integracji myśli i emocji oraz doświadczaniu siebie w pełni.
W mojej pracy kieruję się zasadami etyki zawodu psychologa, których nadrzędnym celem jest dobro drugiego człowieka oraz zachowanie tajemnicy zawodowej.
Uważam, że każdy ma w sobie możliwości, dzięki którym może żyć w sposób bardziej świadomy i pełny, tworzyć satysfakcjonujące relacje z innymi oraz być w zgodzie z samym sobą.
Oferuję profesjonalną pomoc oraz wsparcie w następujących sytuacjach:
W obszarze pracy z osobami dorosłymi:
- depresja
- zaburzenia lękowe
- silny, długotrwały stres
- problemy w życiu zawodowym
- trudności w relacjach międzyludzkich
- strata, rozstanie
- poważne decyzje życiowe
- wsparcie w sytuacjach kryzysowych
W obszarze pracy z dziećmi/młodzieżą i ich rodzinami:
- niska samoocena
- zaburzenia zachowania
- problemy wychowawcze
- konflikty rodzinne
- problemy emocjonalne
- zaburzenia adaptacyjne
- trudności z motywacją
Cennik:
REKOMENDACJE: